Tuesday, February 7, 2023
HomeLawМіністерство юстиції надає афганцям та українцям ресурси щодо їхніх прав зайнятості

Міністерство юстиції надає афганцям та українцям ресурси щодо їхніх прав зайнятості

-

Міністерство юстиції оголосило сьогодні про ресурси, що допоможуть афганцям та українцям у Сполучених Штатах зрозуміти свої права на працевлаштування. Ці ресурси пояснюють захист на робочому місці, право на який афганські та українські іммігранти мають відповідно до Закону про імміграцію та громадянство (INA), який забороняє дискримінацію у сфері зайнятості на основі громадянства, імміграційного статусу та національного походження. Загалом, роботодавцям не дозволяється дискримінувати працівників, які мають дозвіл на роботу на основі їх громадянства або імміграційного статусу при наймі, звільненні або підборі персоналу. Федеральний закон також захищає працівників від дискримінації за національним походженням.

«Запобігання незаконній дискримінації включає в себе забезпечення обізнаності працівників про свої права», – сказала заступник Генерального прокурора Крістен Кларк з відділу громадянських прав Міністерства юстиції. «Відділ громадянських прав готовий надати допомогу афганцям та українцям у Сполучених Штатах і буде використовувати  всі наявні засоби для запобігання незаконній дискримінації проти них на робочому місці».

Афганці і українці в США можуть мати різні імміграційні статуси. Деякі з них прибули до США завдяки операції «Ласкаво просимо, союзники» і програми «Єднання заради України». Ці документи містять інформацію для біженців, законних постійних мешканців, осіб зі стасусом тимчасово захищених та осіб, які отримали дозвіл на в’їзд та тимчасове перебування в США в рамках операції «Ласкаво просимо, союзники» або програми «Єднання заради України». Як пояснено на цих ресурсах, INA також захищає працівників від дискримінації, коли роботодавець перевіряє їхній дозвіл на роботу, який часто називають процесом перевірки відповідності зайнятості. У цих довідкових матеріалах наводяться приклади документації, які ці працівники можуть показати під час цього процесу, і підкреслюють, що працівники мають право вибирати, яку дійсну документацію вони можуть показати, щоб підтвердити свою особистість та дозвіл на роботу.

Нарешті, ці довідкові матеріали надають інформацію про те, як афганці та українці в Сполучених Штатах можуть отримати допомогу з питань, пов’язаних з роботою, через гарячу лінію, що працює у Секції прав працівників та іммігрантів (ІЕR). Ця гаряча лінія безкоштовна і доступна для всіх працівників, які мають питання про дискримінацію на робочому місці на основі їх громадянства, імміграційного статусу або національного походження.

Дізнайтеся більше про роботу ІЕR і як отримати допомогу за допомогою цього короткого відео. Заявники або працівники, які вважають, що вони дискриміновані на основі їх громадянства, імміграційного статусу або національного походження при прийомі на роботу, звільненні, прийомі на роботу або під час процесу перевірки на відповідність вимогам працевлаштування (форма I-9 і E-Verify), або стали жертвами помсти за скаргу, можуть подати позов. Громадськість також може звернутися до робочої гарячої лінії IER за номером 1-800-255-7688; зателефонувати на гарячу лінію роботодавця IER за номером 1-800-255-8155 (1-800-237-2515, TTY для людей з порушеннями слуху); електронною поштою [email protected]; зареєструватися на безкоштовний вебінар; або відвідати англо- та іспанськомовні веб-сайти IER. Підпишіться на GovDelivery для отримання оновлень від IER.

Переклади цього прес-релізу та інформаційних листів будуть доступні.

Вкладення:

Завантажити Український IER

Завантажити Афганський IER

Теми:

Праця та зайнятість

Компоненти:

Відділ громадянських прав

Громадянські права – Секція прав іммігрантів і працівників

Номер прес-релізу:

22-1290

English

Russian

українська

پښتو

دری 

Official news published at https://www.justice.gov/opa/pr-33

Latest posts

submit press release

Related articles